KONST / Litografier / Färglitografi 13396133
nr 1339 6133
Waldemar Lorentzon
(1899-1984), Sverige
Färglitografi, Kust / religiös. Signerad, numrerad 244/350. Motivet: 42x58 cm
Waldemar Lorentzon, svensk målare, tecknare och grafiker född 1899, död 1984.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 3 augusti 2020
kl 18:11:05
2/8 17:59:58
Waldemar Lorentzon
Läs mer om Waldemar Lorentzon